MS v hokeji 2024: Kanada porazila Česko po predĺžení, v tretej tretine padlo šesť gólov (video+foto)

MS v hokeji 2024: Kanada - Česko
Český obranca Radko Gudas padá po zákroku Kanaďana Jamieho Oleksiaka počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2204. Praha (O2 Arena), 21. máj 2024. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. mája 19:15

Hokejisti Kanady obsadili prvé miesto v základnej A-skupine na tohtoročnom svetovom šampionáte. Rozhodol o tom utorňajší zápas proti domácemu Česku, v ktorom zvíťazili 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v oslabení Dylan Cozens, ktorý aj otváral skóre duelu. Najlepšími hráčmi duelu v pražskej O2 Arene boli Colton Parayoko a Martin Nečas.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Kanada – Česko 4:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 3:3 – 1:0)

• hralo sa od 16.20

41:01 – 1:0 D. Cozens (O. Power, N. Paul) / presilová hra 5 proti 4
49:11 – 1:1 D. Kubalík (M. Nečas, L. Sedlák) / presilová hra 5 proti 4
51:01 – 2:1 D. Mercer (D. Severson)
55:42 – 3:1 B. Hagel (J. Tavares)
56:56 – 3:2 O. Palát (D. Špaček, R. Červenka) / presilová hra 5 proti 4
58:11 – 3:3 R. Červenka (M. Nečas, D. Špaček)
63:13 – 4:3 D. Cozens / oslabenie 3 proti 4

Vylúčenia:
0:18 J. Krejčík – 2 min. (zdržiavanie hry)
13:11 D. Severson – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
40:54 M. Kempný – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
47:20 C. Bedard – 2 min. (krosček)
56:27 D. Mercer – 2 min. (podrazenie)
62:47 P.-L. Dubois – 2 min. (držanie)

strely na bránu: 26:22 (7:10, 5:5, 11:6 – 3:1), vylúčenia: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Tobias Björk (Švéd.), Marko Kaukokari (Fín.) – Kevin Briganti (USA), Emil Yletyinen (Švéd.), 17 314 divákov

Kanada: Binnington – Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Mercer, McBain, Tanev – Bedard, Paul, McCann – Tavares, Dubois, Hagel – Cozens, Guenther, Bunting – Mangiapane
Česko: Dostál – Krejčík, Gudas, Kempný, Rutta, Kundrátek, Hájek, Špaček – Pastrňák, Zacha, Červenka – Kaše, Sedlák, Palát – Nečas, Kubalík, Kämpf – Stránský, Flek, Beránek – Tomášek